Porady

Jak sfinansować zakup maszyny budowlanej?

Jak sfinansować zakup maszyny budowlanej?

Każdy przedsiębiorca budowlany, który chce rozwijać swoją firmę musi co jakiś czas dokonywać rozbudowy swojego parku maszynowego. Oczywiste jest przecież, że większa ilość zleceń będzie wymagać większej ilości specjalistycznych maszyn. Pojawia się wtedy pytanie – jak sfinansować ich zakup? Trzeba także pamiętać, że nawet nowe maszyny budowlane po pewnym okresie eksploatacji będą wymagać niezbędnych napraw lub wymiany poszczególnych podzespołów.

Może się zdarzyć również, że maszyna ulegnie znacznemu uszkodzeniu i wówczas naprawa będzie nieopłacalna. Wtedy również pojawia się kwestia zakupu nowej maszyny oraz tego jak ją sfinansować.

Finansowanie maszyn budowlanych – leasing czy kredyt?

Przedsiębiorstwa budowlane często dokonują zakupu maszyn używanych, co wiąże się z oszczędnościami. W takim przypadku jednak banki pożyczają pieniądze ostrożnie ze względu na duże ryzyko. Nieraz zabezpieczają się wyższym wkładem własnym, albo ustalają krótszy okres kredytowania. Wówczas lepszym rozwiązaniem może okazać się leasing. Jak pokazują statystyki, z roku na rok coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na maszyny i urządzenia sfinansowane przez branżę leasingową. Należy wiedzieć, że klasyczny kredyt z uwagi na dłuższy okres finansowania to dobry sposób na zakup nieruchomości, natomiast leasing jest bardziej opłacalny w sytuacji, gdy przedsiębiorca chce pozyskać środki na zakup przedmiotów przeznaczonych na zużycie. Dotyczy to między innymi maszyn budowlanych takich jak koparki czy traktory.

Dlaczego warto wybrać JCB finansowanie?

Profesjonalna firma finansująca zakup maszyny powinna posiadać szeroką wiedzę z branży, a także elastyczne warunki finansowania dostosowane do potrzeb klienta. Jest to oczywiste, jednak nieraz trudno jest znaleźć pośród dziesiątek firm tę, oferującą najkorzystniejsze warunki. W czołówce z pewnością znajduje się firma JCB, która proponuje innowacyjne rozwiązania w kwestii finansowania maszyn budowlanych i rolniczych. JCB Finance wraz z fachowym doradztwem można znaleźć na stronie https://www.interhandler.pl/. W ofercie znajduje się finansowanie różnych typów maszyn i urządzeń, zarówno fabrycznie nowych, jak i używanych.

W przypadku rozwijających się przedsiębiorstw budowlanych istotne jest nie tylko utrzymanie ilości zleceń na stałym poziomie, ale także racjonalny zakup maszyn i urządzeń. W tej kwestii z pewnością pomoże odpowiedni program finansowania. Aby mieć pewność fachowego podejścia do tej kwestii warto kontaktować się przede wszystkim z doświadczonymi firmami oferującymi finansowanie zakupu maszyn.

Similar Posts