Porady

Dachówki płaskie – nowoczesne i funkcjonalne pokrycia dachowe

Dachówki płaskie - nowoczesne i funkcjonalne pokrycia dachowe

Pokrycie dachowe to jeden z najważniejszych elementów wykończenia domu. Wybór odpowiedniego pokrycia jest bardzo ważny – wpływa nie tylko na estetykę, ale i na komfort. Dach to element, który wykonuje się raz i służyć ma przez wiele, wiele lat. Dlatego tak ważne jest by wybrać odpowiedni rodzaj pokrycia dachowego.

Dachówka ceramiczna – zalety

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest obecnie dachówka ceramiczna. Z całą pewnością możemy stwierdzić, że to najlepszy rodzaj pokrycia dachowego. Zalet jest wiele  – po pierwsze jest to materiał wykorzystywany od stuleci, ma więc swoją bogatą historię. Jest wykonywana z naturalnych surowców, stanowi więc w pełni ekologiczne pokrycie dachowe. Trwałość to jedna z jej największych zalet. Niektórzy producenci udzielają gwarancji na okres nawet 30 lat! To dla inwestora duży komfort.

Dachówka ceramiczna zapewnia świetną izolacyjność akustyczną. Przy dużej powierzchni dachu ma to ogromne znaczenie. Padający deszcz czy grad nie będzie spędzał lokatorom snu z powiek. Dachówka ceramiczna w ogóle jest bardzo mocno odporna na różne czynniki atmosferyczne – w tym również na mróz, czy palące słońce. Nie tracą koloru i nie niszczą się szybko. Jest bardzo uniwersalna bo sprawdzi się zarówno w budownictwie tradycyjnym jak i nowoczesnym.

Przy domach budowanych w stylu tradycyjnym świetnie sprawdzi się dachówka falista. Kolorystyka też jest bogata i można wybierać w kolorach bordo, różne odcienie brązu, a nawet zieleni.

Nowoczesne budownictwo to już nieco inna estetyka – ale i tu dachówka ceramiczna świetnie się sprawdzi. Zobacz te rozwiązania i inne porady budowlane na fachowydekarz.pl

Dachówka płaska – nowoczesne rozwiązania w budownictwie

Niedawno producenci wprowadzili na rynek nowość – dachówkę ceramiczną płaską. To wynalazek, który bardzo szybko spodobał się inwestorom, zwłaszcza tym budującym w stylu nowoczesnym. Dachówka ceramiczna płaska może mieć różne kształty – może być kwadratowa, prostokątna oraz tzw. karpiówka – w kształcie półokrągłym.

Kolorystyka również jest tu bogata, choć inwestorzy najchętniej wybierają dachówkę w kolorze antracytowym. To idealne rozwiązanie w nowoczesnych domach, świetnie współgra z oknami w tym kolorze.

Jeśli szukasz trwałego i solidnego porycia dachowego wybierz dachówkę ceramiczną – płaską bądź tradycyjną w zależności od tego jaki charakter ma Twój dom. Więcej na ten temat znajdziesz w serwisie Fachowy Dekarz.

Similar Posts