Porady

Gdzie przechowywać rowery?

Gdzie przechowywać rowery?

Podczas planowania budowy domu pojawia się bardzo dużo różnych kwestii do rozstrzygnięcia. Wiele z nich jest kluczowych od samego początku, inne mogą poczekać prawie do końca budowy. Jednak w każdym temacie trzeba w końcu podjąć ostateczną decyzję. Jedną z nich jest kwestia przechowywania różnego typu sprzętu sportowego, który zajmuje sporo miejsca. Mowa tu przede wszystkim o rowerach.

Jeśli jesteście fanami dwóch kółek, tematem przechowywania rowerów zapewne zajmiecie się na samym początku projektowania domu. Jest to po prostu ważna sprawa i wiadomo, że będzie potrzebne wyznaczone miejsce, gdzie będzie można przechować sprzęt, który bywa brudny. Niektórzy jednak zaczną rozważać ten temat właściwie kończąc budowę domu. Jakie rozwiązania warto wziąć pod uwagę?

Stojak na rower

Stojak to najbardziej uniwersalne rozwiązanie ze względu na to, że można go postawić praktycznie wszędzie. Nawet, jeśli macie już gotowy dom, w którym nie przewidzieliście miejsca na sprzęt, możecie wpasować go w architekturę ogrodową. Wystarczy niewielka przestrzeń, najlepiej wiata lub daszek, pod którym przymocujecie stojak na rowery. Producenci takich rozwiązań pokazują na swoich stronach internetowych gotowe przykłady realizacji, którymi można się inspirować. Stojaki i podpórki można też zamontować w garażu, jeśli macie tam kawałek wolnego miejsca. Ułatwi to zachowanie porządku, bo rowery nie będą stawiane gdziekolwiek przy ścianie, tylko będą miały swoją wyznaczoną przestrzeń.

Dodatkowe pomieszczenie przy wiatrołapie

Ci, którzy dużo używają dwóch kółek, mogą pokusić się o zaprojektowanie specjalnego miejsca w domu na przechowywanie rowerów. W takim miejscu można zamontować haki do podwieszania lub specjalnie stojaki ścienne dostępne na stronie stojaknarower.pl. Nie ma co ukrywać, że stojąc w pomieszczeniu sprzęt będzie mniej rdzewiał i rzadziej się psuł niż będąc stale pod wpływem zmieniających się warunków atmosferycznych. Projektując takie dodatkowe pomieszczenie możemy przeznaczyć je zarówno do przechowywania rowerów, jaki i innego sprzętu – nart, czy hulajnóg, a także akcesoriów biwakowych, np. namiotu. Jeśli jesteście bardzo aktywnymi osobami, zdecydowanie warto rozważyć wydzielenie tych kilku metrów w domu.

Schowek lub wiata na rowery

Przy braku miejsca w domu warto zainwestować w niedużą wiatę/schowek/budkę, gdzie będzie można schować rowery przed deszczem i śniegiem. Można przymocować ją do jednej ze ścian domu lub garażu albo wybrać opcję wolnostojącą. Przejrzyjcie najpierw liczne inspiracje w internecie i wybierzcie rozwiązanie, które najlepiej się u was sprawdzi. Można kupić gotowy metalowy garaż na rowery lub lekki schowek z nieprzemakalnych tkanin albo zbudować coś podobnego samemu z drewna. W takim schowku też warto postawić stojak, dzięki któremu nic nie będzie się przewracać i łatwiej będzie wyjąć jeden konkretny rower.

Miejsce na rower to temat, który często umyka w trakcie planowania budowy. Dlatego warto rozważyć go z wyprzedzeniem zwłaszcza, jeśli myślicie o powiększaniu rodziny – z czasem sprzętu będzie coraz więcej.

Similar Posts