Przemysł

Energia w wieżowcach – ciekawostki

Energia w wieżowcach – ciekawostki

Nowoczesne rozwiązania obejmujące energię elektryczną wykorzystywane są w każdej branży i w każdym rodzaju budownictwa. Zarówno budynki mieszkalne, jak i komercyjne mogą pozwolić sobie na związane z innowacjami oszczędności czy wydajniejsze funkcjonowanie sprzętów. To, jakie rozwiązania zastosowano w wieżowcach, może zaskoczyć niejednego!

Panele fotowoltaiczne

 

            Niewykorzystane, ogromne powierzchnie dachów wieżowców w końcu znalazły swoja funkcję. Coraz więcej budynków o takich rozmiarach, również w Polsce, zaczyna wytwarzać energię poprzez zamontowanie paneli. Słoneczna elektrownia pozwala wyprodukować ogromne ilości prądu, a co za tym idzie, niesie spore oszczędności. Choć inwestycja jest sporym wydatkiem, dzięki braku konieczności pobierania energii od operatora, zwraca się zaledwie po kilku latach.

 

Rozdział energii

 

            W budynkach przemysłowych i komercyjnych stosowany jest do podłączania i odłączania urządzeń elektrycznych i narzędzi przy zachowaniu ciągłości zasilania. Rozdział energii wymaga zastosowania odpowiednich elementów, w skład których wchodzą bloki przyłączeniowe, dzięki którym możliwe jest szybkie przyłączenie do zacisków sprężynowych, proste przyłączenie nowych odpływów oraz proste przystosowanie do przerzucenia obciążenia. Dodatkowymi akcesoriami są:

  • przegrody międzybiegunowe
  • napęd obrotowy
  • urządzenia do blokady kłódką.

 

Inteligentny system

 

            Zarządzanie urządzeniami podłączonymi do sieci elektrycznej umożliwiają innowacyjne rozwiązania, które po odpowiednim zamontowaniu i połączeniu pozwalają kontrolować pracę urządzeń przy użyciu wyłącznie jednego panelu. To możliwość sterowania światłem, otwierania i zamykania rolet zewnętrznych, kontrolowania pracy klimatyzacji i temperatury we wszystkich pomieszczeniach, ale również – poprzez zintegrowanie z systemem – nadzór nad pracą maszyn oraz występującymi awariami. Urządzenie do sterowania jest proste w obsłudze i intuicyjne, dzięki czemu ustalenie ustawień lub wprowadzanie zmian nie zajmuje wiele czasu.

Similar Posts