Porady

Domek mobilny – mieszkaj na swoich warunkach

Domek mobilny - mieszkaj na swoich warunkach

Mobilne domki letniskowe i całoroczne to świetne rozwiązanie dla osób, które posiadają działkę z dala od miejskiego zgiełku, chciałyby ją zagospodarować, ale nie mają w planach stawiać na tym terenie pełnowymiarowego domu. Powodów takiej decyzji może być wiele, natomiast domy mobilne stanowią ciekawą alternatywę, która pozwala z jednej strony myśleć o wygodnym spędzeniu czasu na łonie natury, z drugiej zaś — nie wymagają tak dużych nakładów finansowych. 

Domek mobilny — dla kogo? 

Domek letniskowy to rozwiązanie, o którym marzy wiele osób. Skoro popularność zyskują mobilne biura, inwestorzy mogą także pomyśleć o domku mobilnym. Jest to rozwiązanie bardzo ciekawe, a do tego opłacalne, samo przygotowanie domku nie wymaga ogromnych nakładów czasu i zaangażowania, co sprawia, że od momentu podjęcia decyzji do realizacji inwestycji nie upływa strasznie dużo czasu. 

Nowy domek mobilny to całoroczna konstrukcja, do postawienia której nie potrzebujesz pozwolenia na budowę. Domy mobilne całoroczne stanowią bardzo ciekawą alternatywą dla mieszkania w bloku, ale i dla rozwiązań dedykowanych tymczasowemu przebywaniu na działce. Zamiast kamerą, przyczepy czy altanki rekreacyjnej możesz postawić dom mobilny.  

Jakie zalety mają domki mobilne całoroczne? 

Producent domków mobilnych podkreśla, że jedną z ważniejszych zalet tego rozwiązania jest to, że domek możesz ustawić w dowolnym miejscu, w dowolnej chwili możesz go również przenieść w inne miejsce. Jeśli kupisz nową działkę, znajdziesz bardziej wymarzoną lokalizację, będziesz bez problemu mógł przenieść domek mobilny w inne miejsce, co zwolni cię z konieczności rozpoczynania kolejnej rekreacyjnej inwestycji od nowa. Domek mobilny dostępny jest w kilku różnych modelach od 15 do nawet 35 metrów kwadratowych, co pozwala dostosować jego wielkość do konkretnych potrzeb, jak i możliwości finansowych. Produkt zawsze jest dobrany indywidualnie. Obsługa obejmuje kompleksową usługę, od jego projektu do realizacji, a więc także transport domku i jego montaż.

Dom 35m2 całoroczny można potraktować także jako inwestycję na najem. Zwrot z najmu w takim przypadku jest znacznie wyższy w skali roku, niż to ma miejsce w przypadku tradycyjnego budownictwa. Cały projekt jest także zdecydowanie mniej czasochłonny.  

Mobilne domki letniskowe

Całoroczny domek mobilny 35m2 to świetne rozwiązanie na weekendowy wypoczynek. Odpowiednio wyposażony może posłużyć ci cały rok, także podczas chłodniejszych miesięcy. Warto zastanowić się na tym, jak chcesz go wyposażyć, do jakich celów ma on służyć, ile osób będzie w nim przebywać. Dzięki temu łatwiej ci będzie zdecydować się na konkretną opcję. Domki dostępne są w kilku różnych modelach i wersjach, dzięki czemu łatwo możesz je dopasować do specyfiki działki, a także twoich oczekiwań wobec takiego mobilnego domku. 

Całoroczne domki mobilne — koszty 

Koszty zakupu domku mobilnego nie są wysokie. W kontekście inwestycji na wynajem możesz liczyć na bardzo szybki jej zwrot. Ostateczny koszt zakupu domku  zależy od jego wyposażenia. Ceny podstawowej wersji wahają się od 2700 do 3300 zł za metr kwadratowy. Warto jednak pamiętać, że mowa tutaj o wersji, która niekoniecznie musi posiadać choćby taką zabudowę wewnętrzną, na jakiej ci zależy. Na życzenie domek mobilny może być wyposażony w zabudowę meblową, zabudowę kuchni, grzejniki, AGD. Warto w ostatecznych kalkulacjach uwzględnić tego typu elementy. Jeśli chcesz sprawdzić, ile może kosztowa domek mobilny całoroczny, wejdź tutaj: https://mobildom.pl/cennik-domki-mobilne/

 

Similar Posts