Dekoracje

Jak udekorować dom na święta?

Uwielbiasz magiczne domy ze świątecznych filmów, ale nie masz pewności, jak uzyskać przytulny, świąteczny wygląd? Na dworze może być zimno, ale w Twoim domu wcale nie musi. Okazuje się, że najprostsze akcenty – gałązka tego, pokos tamtego – to wszystko, czego potrzebujesz, aby wypełnić swój dom świątecznym duchem. Oto klucz: Zamiast spędzać mnóstwo czasu lub pieniędzy na dekorowanie swoich hal tej zimy, po prostu skoncentruj się na tym, aby kilka mniejszych miejsc było bardziej wyjątkowych.

Pracuj z tym, co masz w domu!

Wybierz jeden lub dwa grube tekstylia (jak koc lub narzuta, a nawet resztki ze sklepu z dywanami) i uzupełnij ten stos pluszową owczą skórą. Trik do stylowego wyglądu: złóż każdą warstwę na szerokość ławki, a następnie ułóż i owiń całość opaską materiału lub szeroką wstążką, zawiązując ją z tyłu ławki. (W tej wersji użyliśmy pasków ze sztucznego zamszu o szerokości czterech cali). Odnajdź więcej inspiracji: http://sprawnefirmy.pl/category/dom-i-ogrod/.

Masz w swoim salonie jakieś nudne półki, które przydałyby się trochę blasku w okresie świątecznym? Pozbądź się bałaganu, dzieląc swoje książki na mniejsze, opływowe stosy poziome i pionowe. Wymieszaj kilka rzeźbiarskich obiektów dla równowagi (ale pamiętaj, aby zostawić trochę miejsca na oddychanie). Następnie udekoruj wystawę kilkoma delikatnymi metalowymi wieńcami. Wieszanie wieńców to pestka: po prostu wsuń wstążkę w ciężki stos książek.

Bożonarodzeniowe akcenty

Chcesz nadać swojemu kominkowi świeższy, bardziej aktualny wygląd w tym okresie świątecznym? Zamiast trzymać się zwykłych (ciągle gubiących!) wiecznie zielonych gałęzi i szyszek, niech w tym roku prym wiodą długowieczne amarylizy. Otocz odrobinę kwiatów neutralnymi przedmiotami, wybierając elementy o różnej wysokości i różnych kształtach oraz wykonane z różnych materiałów. Aby wykończyć ekspozycję, dodaj subtelny, elegancki akcent: pojedynczy ciąg lampek, aby uzyskać świąteczną poświatę.

Aby wózek barowy był gotowy na przyjęcie, wsuń gałązki oliwne, aby utworzyć pomysłową ramkę. Możesz też uformować własne wiaderko do lodu ozdobione ziołami: po prostu włóż mały pojemnik do większego i wypełnij przestrzeń między dwoma naczyniami wodą i gałązkami rozmarynu, a następnie zamroź. Następnie wyjmij lód z dużego pojemnika (możesz go przepuścić pod ciepłą wodą, aby najpierw go poluzować); umieść na płytkim talerzu, aby zebrać wodę, gdy lód się roztopi. (Wypróbuj to łatwe majsterkowanie, aby uformować zdobione ziołami wazony i uchwyty wotywne).

Similar Posts