Porady

TOP 3 trendy w urządzaniu przestrzeni okiennej na 2023 rok

TOP 3 trendy w urządzaniu przestrzeni okiennej na 2023 rok

Zmieniające się każdego roku trendy nie omijają również branży wnętrzarskiej. W 2023 roku na topie pozostanie jednak wiele dobrze znanych i wciąż popularnych stylów aranżacji i elementów wykończenia mieszkań. Jakie TOP 3 trendy w 2023 roku będą obowiązywały w urządzeniu przestrzeni okiennej? Podpowiadamy.

Pandemia odbiła piętno niemal na każdej dziedzinie naszego życia. Pewne jej wpływy można zaobserwować również w trendach na 2023 rok. Będziemy stawiać na otwarcie wnętrz na świat zewnętrzny, a także przytulne aranżacje pomieszczeń, w których dominować będą między innymi naturalne materiały.

Trendy wnętrzarskie na 2023 rok

W 2023 roku we wnętrzach będziemy chcieli uzyskać jak najwięcej światła. Dlatego popularne będą domy z dużymi oknami i przeszkleniami. W kwestii kolorystyki dominującą biel i szarość częściowo będziemy zastępować innymi barwami, takimi jak fiolet, ciemna zieleń, a nawet czerń. Wśród modnych materiałów dominować będą wszelkie ekologiczne tkaniny i surowce, a więc drewno, bambus, juta, bawełna, a także marmur. Naturalne materiały będą wykorzystywane nie tylko do produkcji mebli czy podłóg, ale również dodatków. To wszystko sprawia, że najmodniejszym stylem wnętrzarskim w tym sezonie jest japandi. Charakteryzuje się on ekologią, prostotą, a także subtelnymi stonowanymi kolorami, takimi jak beż, biel, szarość czy odcienie ziemi.

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie to rozwiązanie, z którego inwestorzy będą chętnie korzystali w 2023 roku. Cechą charakterystyczną takich modeli jest ich specyficzny sposób składania, ponieważ tkanina nie jest zwijana, lecz składana, dzięki czemu tworzy eleganckie, nakładające się na siebie marszczenia. Rolety rzymskie cieszą się rosnącą popularnością ze względu na dowolność ich montażu, a także design. Bez problemu można dopasować je do każdego pomieszczenia, niezależnie od tego, w jakim stylu jest urządzone.

Żaluzje drewniane

W urządzaniu przestrzeni okiennej na 2023 rok będą obowiązywały takie same trendy, jak te dotyczące aranżacji wnętrz. Będziemy zatem stawiać głównie na naturalne materiały. Z tego powodu modne będą żaluzje drewniane, dzięki którym można nadać każdemu wnętrzu przytulnego i naturalnego charakteru. Montaż żaluzji pozwala na kontrolę natężenia i kierunku światła, co również wpisuje się w obecne trendy. Żaluzje z powodzeniem można wykorzystywać zamiast zasłon i firanek. Świetnie sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w minimalistycznym, nowoczesnym, rustykalnym, ekologicznym czy wiejskim stylu. Sprawdzą się również we wnętrzach glamour i klasycznych, jeżeli zdecydujemy się na przykład na model pomalowany na biało.

Zasłony

W wielu mieszkaniach prym wciąż wiodą tradycyjne zasłony. Choć od wielu lat są modne, to dzięki temu, że elastycznie dopasowują się do obowiązującej mody, zawsze będą chętnie nabywane. Dostępne są w szerokiej gamie wzorów i kolorów, dzięki czemu bez problemu można dobrać je do każdego wnętrza, niezależnie od tego, w jakim stylu jest urządzone. Modele półprzepuszczalne najczęściej wybierane są jednak do salonów, z kolei zaciemniające do sypialni. Wśród najpopularniejszych kolorów zasłon można wymienić biel, beż, czerń, szarość, a także barwy ziemi.

Podsumowując, trendy w urządzaniu przestrzeni okiennej w 2023 roku nawiązują do obowiązującej mody dotyczącej aranżacji wnętrz. Prym więc wiodą wszelkie modele, które są wykonane z naturalnych, przytulnych materiałów w neutralnych kolorach i barwach ziemi.

Similar Posts