Porady

Spieki kwarcowe w kuchni i salonie oraz łazience – wielkoformatowe płyty i ich łączenie

Spieki kwarcowe w kuchni i salonie oraz łazience - wielkoformatowe płyty i ich łączenie

Chcąc oryginalnie zaaranżować kuchnię lub łazienkę, które są pomieszczeniami narażonymi na zabrudzenia oraz o podwyższonej wilgotności zdecydowanie warto sięgać po sprawdzone rozwiązania. Spieki kwarcowe znacząco zwiększą estetykę wnętrza i sprawią, że będzie bardziej funkcjonalne.

Kuchnia i łazienka – pomieszczenia specyficzne

Kuchnia i łazienka to w domu pomieszczenia o bardzo ważnej roli, dlatego do ich aranżacji trzeba podejść ze spokojem, wybierając nie tylko odpowiednich fachowców, którzy zajmą się przygotowaniem wnętrz od A do Z, ale przede wszystkim odpowiednie materiały – dedykowane do takich właśnie pomieszczeń. Łazienka i kuchnia to wnętrza o podwyższonej wilgotności, często ze słabą wentylacją lub brakiem okna (łazienka), podwyższonym ryzykiem występowania zabrudzeń i obić. Decydując się więc na płytki i dekorację ścian warto rozważyć zastosowanie np. spieków kwarcowych. Są one dostępne na stronie https://klink.pl/

Co to jest spiek kwarcowy?

Spiek kwarcowy to nic innego jak bardzo estetyczna i praktyczna płytka ceramiczna, która składa się z mieszanki tylko i wyłącznie naturalnych materiałów, wśród których można wymienić: kwarc, skały granitowe, iły łupkowe). Materiały zostają poddane wymieszaniu, prasowaniu oraz wypiekaniu w temperaturze ponad 1200 stopni Celsjusza. To sprawia, że są niezwykle odporne na uszkodzenia.

Spieki do dekoracji kuchni i salonu

chcebudowac.pl -Tym zdaniem można podsumować potencjał aranżacyjny spieków. Są one alternatywą nie tylko dla kamienia w postaci granitu czy marmuru, ale również kamieni i cegieł dekoracyjnych, tynków dekoracyjnych, klinkieru czy innego typu struktur. Idealnie nadadzą się zarówno do dekoracji podłóg, jak również dekoracji ścian – między innymi tam, gdzie jest wyższa temperatura (okolice płyty indukcyjnej) oraz ryzyko dużego kontaktu z wodą (okolice zlewu, umywalki, wanny, prysznica). Materiał jest uniwersalny i ponadczasowy, idealnie sprawdzi siew wszędzie tam, gdzie zależy nam na wysokiej estetyce, łatwości utrzymania czystości, odporności na intensywne użytkowanie.

Sposób montażu i łączenia

Spieki kwarcowe, jak każdy inny materiał powinny być układane na odpowiednio przygotowane podłoże, z wykorzystaniem wysokoelastycznych zapraw. Z racji dużych formatów spieki najlepiej układać z wykorzystaniem specjalnych przyssawek, metodą „na grzebień”. Materiał zdecydowanie najlepiej ciąć specjalnymi maszynami, techniką tarczową + wodną. Warto również wspomnieć, że spieki układane są na minimalną fugę. Efekt końcowy pozwala również zmniejszenie ich ilości, co przełoży się na brak konieczności czyszczenia. Zwiększona jest więc znacząco estetyka pomieszczenia.

Similar Posts