Porady

Mały, ciasny, ale własny – czy warto inwestować w domek letniskowy?

Mały, ciasny, ale własny – czy warto inwestować w domek letniskowy?

Nie każdy z nas może sobie pozwolić na podmiejski dom z ogrodem, a jednak chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu. Nasza świadomość, jak potrzebny jest odpoczynek od miejskiego zgiełku, wzrasta z roku na rok, dlatego też chętnie sięgamy po alternatywne rozwiązania. Wyjeżdżamy do wiejskich chat, lądujemy pośrodku niczego i szukamy miejsc, gdzie w spokoju będziemy mogli odpocząć. Rodzi się pytanie – czy warto inwestować we własną ziemię? Jak ją zaaranżować?

Na własnych zasadach

Każdy wyjazd wypoczynkowy do pensjonatu czy hotelu wiąże się z określonymi przez kogoś innego zasadami. Nie zawsze wszystkie nam odpowiadają. Przykładowo, nie wszędzie możemy zabrać ze sobą zwierzęta, a wielu ludzi nie chce zostawiać swoich pupili w obcych rękach. To tylko jedna z sytuacji, która nie przydarzyłaby się, gdybyśmy byli „na swoim”. Inwestycja w ziemię jest dobrym rozwiązaniem i pozwala na dużo większą swobodę. Sporą popularnością cieszą się modułowe domki letniskowe z drewna, które bez dodatkowych formalności możemy po prostu postawić.

Jak to działa?

Takie domki letniskowe nie wymagają pozwolenia na budowę, przy czym są równie stabilne i trwałe, jak te murowane. Nie potrzebujemy zatrudniać projektanta i wykonawców, gdyż całe rozwiązanie jest na tyle kompleksowe i nieskomplikowane, że bez problemu będziemy mogli sami taki domek postawić. Na działce będziemy mieli miejsce do wypoczynku w każdą pogodę, możliwe będzie też nocowanie. Wygoda własnego kawałka ziemi polega na tym, że nie ograniczają nas żadne terminy czy zapisy i wyjechać będziemy mogli w każdym dogodnym momencie. Krótki urlop w środku tygodnia? Czemu nie!

 

Inwestycja na wiele lat

Wiele osób decydujących się na zakup działki chętnie udostępnia ją znajomym czy przyjaciołom. Domki letniskowe z drewna nadają się, w zależności od wielkości, by pomieścić sporo osób. Może to być również rodzaj zarobku – wynajem na czas, kiedy nie planujemy wypoczynku sami. Nie od dzisiaj wiadomo, że w tereny zielone warto inwestować, wartość ziemi potrafi się zwiększyć nawet dziesięciokrotnie i to w krótkim czasie. Dzisiaj w cenie jest mieć swój kawałek zieleni, na którym spędzi się czas wolny na własnych zasadach. Jeśli zatem ktoś ma możliwość, niech koniecznie inwestuje we własny domek letniskowy. Korzyści, nie tylko te materialne, są gigantyczne! Wypad za miasto na kilka dni potrafi naładować akumulatory nawet na ciężki miesiąc w pracy.

Similar Posts