Porady

Komfortowy transport szkła – ssawki do szyb

Komfortowy transport szkła - ssawki do szyb

Szkło jest ponadczasowym tworzywem, które ma dzisiaj wiele zastosowań. Specjalne sposoby obróbki szkła zapewniają mu dość dużą wytrzymałość, ale niestety transport materiałów lub produktów szklanych wciąż wiąże się z ryzykiem ich uszkodzenia. Z pomocą przychodzą ssawki do szyb, zapewniając komfortowy i bezpieczny transport szkła. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat profesjonalnych ssawek do szyb, zapraszamy do czytania!

Czym są ssawki do szkła?

Ssawki do szkła, nazywane również przyssawkami do szkła, to specjalne urządzenie, które umożliwia bezwypadkowy transport szkła. Ssawki do szkła mają zastosowanie głównie w przypadku dużych tafli szkła.

Urządzenie do transportu szyb składa się z 3 elementów:

  • Konstrukcji nośnej, która ma postać dźwigu umożliwiającego bezpieczne manewrowanie szybą i precyzyjny montaż.

  • Pompy próżniowej, dzięki której tafla szkła będzie się idealnie trzymać przyssawek.

  • Talerze ssące, które połączone są z pompą ssącą i umożliwiają stabilne przenoszenie szklanych tafli.

Ostatni element, czyli talerze ssące, określane są często jako ssawki do szkła i stanowią istotny element konstrukcji.

Jak działają ssawki do szyb?

Ssawki do szyb wykonane są najczęściej z gumy lub silikonu. Materiał ten szczelnie przylega do szklanej powierzchni, co w połączeniu z ciśnieniem wytworzonym przez pompę próżniową, zapewnia stabilne i bezpieczne połączenie. Ssawki do szyb wyposażone są dodatkowo w uchwyty, dzięki którym można je przymocować do dźwigu. W ten sposób możliwe jest komfortowe i sprawne przeniesienie tafli szkła o dowolnym rozmiarze w wybrane miejsce docelowe.

Rodzaje przyssawek do szkła

Rodzaj ssawki do szkła musimy dopasować do rozmiarów i ciężaru transportowanej tafli. Dobra firma ma w swoim wyposażeniu co najmniej kilka rozmiarów ssawek o udźwigu od 350 kg do nawet 1000 kg! Oprócz tego wyróżniamy:

  • Przyssawki ręczne, które mają ręczną, prostą pompę próżniową do szyb płaskich i giętych.

  • Przyssawki zasilane akumulatorem do szyb giętych i płaskich.

  • Przyssawki zasilane siecią, również do szyb giętych i płaskich.

W każdym z powyższych rodzajów można wybrać także sposób obracania i pochylania szyb. Może to być ręczne lub mechaniczne manewrowanie.

Największym zainteresowaniem cieszą się przyssawki akumulatorowe, ponieważ można z nich korzystać w każdym miejscu i są znacznie wygodniejsze od ssawek ręcznych.

Ssawki do szkła wysokiej jakości, gdzie zamówić?

Niewątpliwą zaletą ssawek do szkła i konstrukcji nośnych jest fakt, że można je wynająć. W ten sposób zapewniamy sobie wygodny transport często bardzo drogich elementów szklanych, mając przy tym pewność, że całe przedsięwzięcie zakończy się sukcesem.

Istotną kwestią przy wyborze ssawek do szkła jest ich jakość i renoma. To sprzęt niezawodny, pod warunkiem, że korzystamy z usług profesjonalnej firmy, której oferta jest rzetelna i sprawdzona. Dobra firma zaoferuje kompleksową pomoc w wyborze idealnie dopasowanych ssawek, począwszy od przedstawienia ofert, na wsparciu posprzedażowym skończywszy.

Similar Posts