Porady

Jakie produkty oferuje marka Meler?

Jakie produkty oferuje marka Meler?

Wiele materiałów wykazuje się bardzo wysoką wrażliwością termiczną. Ich klejenie wymaga zastosowania specjalistycznych preparatów, które ze względu na swoje właściwości fizyczne oraz chemiczne są w stanie odpowiednio związać takie materiały. W tym celu stosuje się kleje termotopliwe, które charakteryzują się tym, że wymagają rozgrzania ich do odpowiedniej temperatury, zanim będą gotowe do użycia. Zmieniają one wówczas swój stan skupienia na płynny. Korzystanie z takiego kleju wymaga z kolei posiadania odpowiednich narzędzi. Należą do nich aplikatory do kleju termotopliwego, które przy pomocy zasilają umożliwiają rozgrzanie kleju do wymaganej temperatury. Na rynku istnieje wiele takich narzędzi, które różnią się od siebie ceną oraz właściwościami, a wybór odpowiedniego aplikatora zależy od wielu czynników.

Czym charakteryzują się kleje termotopliwe?

Kleje termotopliwe stanowią wyjątkowo specyficzny rodzaj klejów. Korzystanie z nich wymaga dużej ostrożności, ponieważ są one gotowe do użycia dopiero wtedy, gdy zostaną podgrzane do odpowiedniej temperatury. Kleje termotopliwe można podzielić na dwa rodzaje: low oraz high temperature.
Pierwszy rodzaj klejów, jak sama nazwa wskazuje, charakteryzuje się mniejszą temperaturą potrzebną do tego, aby klej nabrał odpowiednich właściwości. Przy użyciu kleju low temperature możemy zacząć kleić już po rozgrzaniu kleju do 100 stopni Celsjusza. Są one bezpieczniejsze w użyciu, ponieważ chronią one materiały wrażliwie na temperaturę oraz zmniejszają potencjalne ryzyko oparzenia się.
Drugi rodzaj klejów charakteryzuje się tym, że muszą one zostać rozgrzane do temperatury około 200 stopni Celsjusza, aby uzyskały odpowiednie właściwości. Korzystanie z nich wymaga bardzo dużej ostrożności, ponieważ oparzenie się takim klejem prowadzi do bardzo przykrych konsekwencji. Ponadto można uszkodzić nim niektóre materiały, dlatego warto używać tego rodzaju kleju z rozsądkiem.
Wybór odpowiedniego kleju zależy przede wszystkim od rodzaju klejonego materiału. Kleje termotopliwe najczęściej stosuje się do klejenia tworzyw sztucznych oraz pakowania produktów spożywczych.

Aplikator do kleju termotopliwego Meler

Stosowanie kleju termotopliwego Meler wiąże się z koniecznością posiadania narzędzia w postaci aplikatora do kleju. Na rynku istnieje wiele firm, które specjalizują się w produkcji tego typu narzędzi. Godnym polecenia aplikatorem jest aplikator do kleju termotopliwego Meler. Firma Meler posiada w swojej ofercie aplikatory przeznaczone do każdego rodzaju kleju. Bardzo popularnym aplikatorem jest Meler Sera B4, który wyposażony jest w czujnik temperatury, zbiornik na klej o pojemności 4 litrów oraz pompę tłokową. Aplikator ten idealnie sprawdza się w przypadku mało skomplikowanych aplikacji.
Firma Meler posiada w swojej ofercie również aplikatory z serii Micron oraz Macro, które znajdują zastosowanie w przypadku znacznie bardziej wymagających napraw.

Similar Posts