Porady

Sztuczna trawa – kiedy się sprawdzi?

Sztuczna trawa – kiedy się sprawdzi?

Sztuczna trawa to świetny pomysł na aranżację balkonu lub tarasu. Do złudzenia przypomina ona naturalną trawę, dzięki czemu świetnie się prezentuje. O czym musisz wiedzieć, zanim kupisz sztuczną trawę?

 

Sztuczna trawa to rozwiązanie niezwykle łatwe do zastosowania, dzięki czemu sprawdza się wszędzie tam, gdzie nie jest możliwe utrzymanie naturalnego trawnika. Sztuczna trawa na zewnątrz pomaga w utworzeniu boiska, pola golfowego, czy też placu zabaw. Rozwiązanie to powinny też rozważyć osoby, które marzą o własnym ogrodzie. Położenie sztucznej trawy na tarasie lub balkonie pozwala cieszyć się własnym kawałkiem zieleni nawet w bloku.

 

Czym jest sztuczna trawa?

 

Sztuczna trawa to wykładzina, która wyglądem przypomina tę naturalną. Jest też tak samo przyjemna w dotyku, dzięki czemu idealnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie zastosowanie prawdziwej trawy nie byłoby możliwe. Sztuczne trawy wykonuje się z włókien syntetycznych. Najczęściej jest to polietylen lub polipropylen. W odróżnieniu od naturalnej trawy ta sztuczna jest bardzo łatwa w eksploatacji i wytrzymała. Jest odporna zarówno na zmiany temperatury, jak i na promienie słoneczne, wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne. Niezależnie od warunków atmosferycznych sztuczny trawnik długo pozostaje zielony i idealnie prezentuje się na każdej powierzchni. Sztuczna trawa spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Występuje w różnych wersjach kolorystycznych i pozwala na stworzenie zarówno idealnie wypielęgnowanego, jak i dzikiego trawnika. Jest też łatwa w montażu. Można ją kupić w arkuszach w postaci rulonu i dociąć według indywidualnych potrzeb. Jest to więc idealny sposób na stworzenie ogrodu na balkonach i tarasach, aby przez cały rok cieszyć się zielenią.

 

Sztuczna trawa na balkon i nie tylko

 

Sztuczna trawa stanie się ozdobą każdego balkonu i tarasu. Dzięki temu prawdziwy ogród nie jest już potrzebny, aby napić się kawy wśród zieleni. Jako że materiał jest łatwy w eksploatacji i nie wymaga pielęgnacji, jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Wyglądem sztuczna trawa praktycznie nie różni się od tej prawdziwej, natomiast ma tę zaletę, że nie trzeba jej kosić ani nawozić. Jest też łatwa w czyszczeniu. Wystarczy ją odkurzyć, a w przypadku większych zabrudzeń użyć środka do czyszczenia wykładzin i dywanów. Sztuczna trawa jest odporna na warunki atmosferyczne, nie zmienia więc koloru pod wpływem słońca i nie trzeba jej chronić przed deszczem. Również do jej montażu nie są potrzebne specjalne umiejętności ani narzędzia, każdy więc sobie z tym poradzi.

 

O czym warto pamiętać przed zakupem sztucznej trawy?

 

Sztuczna trawa sprawdzi się na każdym balkonie i tarasie, ponieważ można ją układać na różnym podłożu. Pomiędzy posadzkę a wykładzinę nie trzeba też kłaść żadnej warstwy. Syntetyczną trawę kupuje się na metry, dlatego przed zakupem należy zmierzyć powierzchnię, na której ma zostać położona. Warto jednak kupić więcej wykładziny, aby zabezpieczyć się w razie nieprzewidzianych okoliczności – lepiej bowiem kupić jej trochę za dużo, niż za mało. W przypadku dużej powierzchni trzeba zwykle kupić kilka rulonów i połączyć je ze sobą. Należy pamiętać, że przed położeniem sztucznej trawy trzeba przygotować powierzchnię, aby była ona czysta i sucha. Trzeba więc odkurzyć i umyć posadzkę, a następnie pozostawić ją do wyschnięcia. Warto też zwrócić uwagę, czy posadzka nie ma żadnych nierówności, a jeśli tak, należy je wypełnić. Podczas łączenia ze sobą fragmentów wykładziny trzeba zwrócić uwagę, czy tworzą one równą powierzchnię. Dzięki temu wykładzina nie będzie się przesuwać podczas użytkowania. Sztuczna trawa na taras i balkon jest więc świetnym rozwiązaniem, jeśli chcemy mieć własny kawałek zieleni.

Similar Posts