Meble

Jaki najlepszy fotel do pracy zdalnej?

Jaki najlepszy fotel do pracy zdalnej?

Osoby rozpoczynające pracę zdalną często nie do końca są przygotowane do wielogodzinnego siedzenia w jednej pozycji. Większość osób pracując z domu zapomina o zaleceniach BHP, które przecież stworzone zostały dla zachowania optymalnego zdrowia podczas wykonywania pracy. Ważnym elementem, mającym wpływ na nasze samopoczucie podczas pracy zdalnej jest krzesło biurowe. Długie godziny spędzone na niewygodnym siedzeniu mogą powodować dolegliwości bólowe. W dłuższym odcinku czasu może nawet doprowadzić do deformacji poszczególnych odcinków kręgosłupa. Dlatego warto się zastanowić jaki jest najlepszy fotel do prac biurowych.

Fotel biurowy czy gamingowy?

Wraz z rozwojem popularności gier komputerowych na rynku pojawiły się specjalne krzesła gamingowe, będące ulepszoną wersją foteli biurowych. Zrobiły one szybko furorę wśród nastolatków spędzających całe noce na wspólnym graniu. Wzrost popularności tych foteli spowodował, że zaczęto wybierać je również do zwykłych prac biurowych. Czy warto jednak inwestować w o wiele droższy fotel gamingowy? Poniżej znajdziesz porównanie różnic pomiędzy tymi fotelami.

Porównanie foteli

Łatwość montażu – fotele gamingowe są już wstępnie złożone, dzięki czemu ich montaż jest o wiele łatwiejszy. Śrubki są wkręcone w swoje miejsca. Wystarczy je odkręcić i następnie przymocować odpowiedni element wkręcając śrubki z powrotem na swoje miejsca.Fotele biurowe, niestety trzeba składać w całości samodzielnie.

Cena – podobnie jak z innymi produktami, jakość powiązana jest bezpośrednio z ceną. Fotele gmaingowe, wykonane są z materiałów o wiele lepszej jakości niż biurowe. Dlatego też ich cena jest odpowiednio wyższa.

Funkcjonalność – ważne jest, żeby fotel można było dostosować do biurka, przy którym pracujemy. W fotelach gamingowych można dostosować wysokość siedzenia, włączyć funkcję tzw. „kołyski”, zablokować odchylenie oparcia, ustawić rozstaw i wysokość podłokietników. Fotele biurowe niestety najczęściej dają możliwość jedynie ustalenia wysokości siedzenia oraz możliwość pobujania się.

Dodatkowe akcesoria – to atut głównie foteli gamingowych. Dołączane do nich są najczęściej poduszki stanowiące oparcie dla karku oraz okolicy lędźwiowej kręgosłupa.

Co podpowiada rozsądek?

Pomimo, że pozornie fotele gamingowe wygrywają w porównaniu do zwykłych foteli biurowych, to warto zachować rozsądek. Nawet najlepszy fotel gamingowy nie uchroni naszych pleców przed konsekwencjami nienaturalnej pozycji siedzącej. Dobry fotel biurowy oferowany przez Meble Akord w pełni wykona swoje zadanie – https://sklep.akord.net.pl/10-fotele-obrotowe. Wystarczy pamiętać o częstych zmianach pozycji podczas pracy, np. prostych ćwiczeniach fizycznych w trakcie krótkich przerw.

Similar Posts