Porady

Domy w Naramowicach – który wybrać?

W życiu każdego przychodzi w końcu moment na podjęcie poważnych, życiowych decyzji. Wybór wymarzonego mieszkania lub domu to jedna z tych chwil, która potrafi przysporzyć sporo stresu. Jeśli jednak jesteśmy dobrze poinformowani, wykonaliśmy odpowiedni research i podchodzimy do sprawy na spokojnie – znajdziemy idealny dom na lata. Jeśli szukasz swojego miejsca w Poznaniu, podpowiadamy, na które domy w Naramowicach – najpopularniejszej dzielnicy mieszkalnej w mieście, warto zwrócić uwagę.

 

Historia domów w Naramowicach

Naramowice praktycznie od zawsze spełniały na mapie Poznania funkcję mieszkalną. Pierwsze wzmianki o Naramowicach zanotowano już w 1366 roku. Wtedy na północ od miasta Poznań powstała wieś szlachecka. Już w 1779 roku na terenie Naramowic działał duży dwór i dwa młyny oraz browar, karczma i kuźnia. Stopniowo Naramowice zapełniały się kolejnymi budynkami, w tym również domami mieszkalnymi. 

 

Dzielnica została włączona do miasta Poznania w 1950 roku. Od tego czasu Naramowice stale, dynamicznie się rozwijają. Domów na Naramowicach przybywa, rośnie również liczba sklepów, parków, szkół i przedszkoli oraz innych budynków użyteczności publicznej.

 

Naramowice dzisiaj 

Dzisiejsze Naramowice tworzą głównie ludzie, którzy je zamieszkują. Nie ma przy tym znaczenia, czy mieszkasz w bloku czy wolnostojącym domu w Naramowicach. Dzielnica przyciąga głównie młode pary i rodziny z dziećmi, które marzą o własnym lokum blisko natury, a jednocześnie w bezpośrednim sąsiedztwie miasta. 

 

Naramowice to miejsce pełne energii funkcjonujące w zgodzie z Naturą. Dzięki usytuowaniu na obrzeżach miasta, Naramowice mają bezpośredni dostęp do terenów zielonych – Rezerwatu Żurawiniec, Moraska czy terenów nad Wartą. Mieszkanie na Naramowicach sprzyja prowadzeniu aktywnego trybu życia oraz wypoczynkowi. Jednocześnie, na Naramowicach niczego nie brakuje. Z łatwością można zrobić tu zakupy, podjechać do pobliskiego centrum handlowego na kawę czy do kina oraz w ciągu kilkunastu minut dojechać do centrum miasta.

 

Ogromnym atutem kupna domu na Naramowicach jest planowana do oddania w ciągu najbliższych lat nowoczesna trasa tramwajowa łącząca Naramowice z centrum miasta. Dzięki inwestycji, zaledwie w ciągu kilku minut będzie można podjechać do centrum Poznania i w pełni korzystać z tego, co oferuje miasto, czyli spotkań z kulturą i sztuką oraz przyjaciółmi. 

 

Domy w Naramowicach – zalety

Jeśli planujesz zakup domu w Naramowicach – mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Obecnie ta dzielnica Poznania jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się, a to za sprawą stale planowanych, realizowanych i oddawanych do użytku inwestycji mieszkalnych. 

 

Domy w Naramowicach powstają dzięki doświadczonym deweloperom, którzy doskonale znają gusta obecnych klientów. Do najgorętszych obecnie inwestycji na Naramowicach możemy zaliczyć: Nove Olendry, Osiedle Jaśminowe, Osiedle Perspektywa, Karpia 25, Harmonia, Ecoria, Pod Klonami, Osiedle na Skraju Lasu. Koniecznie zapoznaj się z pełną ofertą mieszkań i domów na stronach poszczególnych inwestycji. 

 

Jeśli zainteresował Cię temat domów w Naramowicach i chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o najnowszych inwestycjach prowadzonych w tej części miasta Poznania, to koniecznie odwiedź stronę: noveolendry.pl Nove Olendry to jedno z najpiękniejszych, nowych osiedli na mapie Poznania. Poznaj walory tej inwestycji już dziś! 

Similar Posts