Porady

Wybuduj dom bez zbędnych formalności. Projekt małego domu do 70 m², na który nie wydasz fortuny.

Wybuduj dom bez zbędnych formalności. Projekt małego domu do 70 m², na który nie wydasz fortuny.

W myśl nowych przepisów budowlanych istnieje możliwość realizacji inwestycji na własne potrzeby mieszkaniowe według projektu domu o powierzchni zabudowy do 70 m² bez konieczności uzyskiwania pozwolenia na budowę. Małe domy parterowe i z poddaszem użytkowym można budować na zgłoszenie, z pominięciem długotrwałej procedury. Jednym z projektów umożliwiających taką inwestycje jest Dom przy Kalinowej 6.

Dom przy Kalinowej 6
Dom przy Kalinowej 6

Mały dom, niskie koszty budowy, szybka i sprawna realizacja.

Dom przy Kalinowej 6 to projekt niewielkiego domu z poddaszem, o powierzchni użytkowej 88 m². To optymalna ilość miejsca, by zapewnić potrzeby mieszkaniowe 4 osobowej rodziny. Dom zajmuje na działce 68.28 m², dlatego w pełni mieści się w przedziale domów, których realizacja możliwa jest na podstawie zgłoszenia. Na niskie koszty budowy wpływa prosta konstrukcja budynku i brak geometrycznych trudności, zarówno jeśli chodzi o dach, jak i bryłę domu. W projekcie zastosowano dach dwuspadowy, symetryczny, z jedną lukarną. Otwory okienne są liczne, lecz nie generują dużych kosztów zakupu stolarki. Przeszklenia są optymalne i standardowych rozmiarów. Kalinowa 6 to projekt domu taniego w budowie również dzięki swoim parametrom. Dom można wybudować na mniejszej i wąskiej działce. Wystarczy jedynie 15.1 m szerokości działki, by móc w świetle przepisów legalnie posadowić dom. Mała powierzchnia zabudowy, zastosowanie jedynie dwóch trzonów kominowych i jednej pełnej ściany to kolejne elementy obniżające koszty budowy. Warto podkreślić, że przy jednoczesnej dbałości o tani charakter inwestycji pomyślano również o możliwości oszczędnego użytkowania budynku. Projekt posiada energooszczędne systemy wentylacji mechanicznej z rekuperacją oraz instalację solarną. Stosując te nowoczesne rozwiązania możemy o połowę ograniczyć wydatki na ogrzanie domu i przygotowanie ciepłej wody dla domowników.

Otwarty parter w domu pełnym słońca.

Dom przy Kalinowej 6 – rzut parteru
Dom przy Kalinowej 6 – rzut parteru

Na parterze zaprojektowano w nim otwartą strefę pobytu dziennego, z przestronnym salonem i kuchnią zlokalizowaną od frontu. Livingroom jest dobrze doświetlony dzięki licznym przeszkleniom, między innymi w stylowym wykuszu, kuchni i poprzez zastosowanie dwuskrzydłowych drzwi na taras. Ciekawym rozwiązaniem jak na tak niewielki dom jest dodanie w nim małego pokoju na parterze. Może on służyć jako pokój gościnny, gabinet, lub też pierwsza sypialnia, jeśli decydowalibyśmy się na dwuetapowa realizację inwestycji. Poza strefa dzienną i dodatkowym pokojem parter oferuje mieszkańcom również łazienkę oraz kotłownię. Klimat wnętrzu nadaje centralnie ulokowany kominek i oryginalny wykusz, w którym umieszczono jadalniany stół.

Po otwartych schodach na klimatyczne poddasze.

Na poddaszu Kalinowej 6 znajdziemy trzy sypialnie i komfortowo wyposażoną łazienkę. Każdy pokój ma dostęp do balkonu, a w łazience przewidziano okno. Na pietrze jest jasno dzięki zastosowaniu lukarny doświetlającej wnętrze. Cztery sypialnie i otwarta strefa dzienna, jak na dom o tak niewielkiej powierzchni to całkiem dobry wynik. Tak funkcjonalne wnętrze udało się uzyskać dzięki optymalizacji pokoi i rezygnacji z dodatkowych pomieszczeń gospodarczych.

Dom przy Kalinowej 6 – rzut poddasza
Dom przy Kalinowej 6 – rzut poddasza

 

Gdzie po tanie projekty domów do realizacji na zgłoszenie?

Dom przy Kalinowej 6 to gotowy projekt domu, czyli taki, który możemy zakupić jako skończoną dokumentację przygotowaną do rozpoczęcia procesu inwestycyjnego. Na podstawie takiego projektu uprawniony architekt wykona przystosowanie do warunków działki, opracuje plan zagospodarowania terenu i skompletuje dokumenty potrzebne do zgłoszenia budowy. Procedura omijająca pozwolenie na budowę pozwala zaoszczędzić ok 30-60 dni na uzyskanie stosownych pozwoleń.
Ten i inne projekty domów do 70 m² powierzchni
zabudowy znajdziecie na stronie https://www.galeriadomow.pl/projekty-domow-do-70m-powierzchni-zabudowy autorskiej pracowni projektowej GALERIADOMOW.PL

Similar Posts