Porady

W jakiej dzielnicy warto zamieszkać we Wrocławiu?

W jakiej dzielnicy warto zamieszkać we Wrocławiu?

Osoby, które chcą zamieszkać we Wrocławiu oraz zainwestować w nieruchomość stają przed bardzo ważną decyzją.

Bowiem to dość poważna sprawa i jednocześnie każdy ma indywidualne wymagania co do miejsca zamieszkania. Którą dzielnicę wybrać? Czym się różnią? Która jest najbardziej atrakcyjna?

Oczywiście nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, która z dzielnic jest najbardziej atrakcyjna. Każda z dzielnic ma swoje wady i zalety. Chociaż oficjalnie Wrocław nie dzieli się na dzielnice, ale na osiedla. Dla osób, które poznają miasto i jej infrastrukturę, to warto zapoznać się z tym nazewnictwem, które jest nadal obecne w języku wrocławian.

Najbardziej atrakcyjna dzielnica

Najchętniej wybierana lokalizacja to część południowa Wrocławia, czyli Krzyki. Wśród poszukujących własnego „M” to najbardziej popularna dzielnica. Natomiast zaraz za nią uplasowała się dzielnica Śródmieście. Z kolei Fabryczna to dzielnica, w której chętniej wybierają mieszkania rodziny z dziećmi.

Spośród innych Krzyki wyróżnia szerokie zróżnicowanie pod względem zagospodarowania przestrzeni oraz rozległy obszar. Poza tym w jednym miejscu znaleźć można tak istotne punkty, jak: szkoły, przedszkola, zakłady pracy, przychodnie czy szpitale. Nie należy zapominać o miejscach z atrakcjami rozrywkowymi, czyli Aquapark oraz liczne parki. Znajduje się tutaj również Uniwersytet Ekonomiczny. Na wysokim poziomie rozwinięta jest infrastruktura, która pozwala dostać się w każde miejscy różnymi środkami komunikacji (autobusem, tramwajem, samochodem oraz rowerem).

Ponadto oprócz dogodnej lokalizacji czy dobrego dojazdy, dzielnica Krzyki wyróżnia się również atrakcyjną ceną. To jeden z kluczowych argumentów w trakcie poszukiwania idealnego mieszkania. W porównaniu do pozostałych dzielnic, tutaj znajdują się nieruchomości w bardzo konkurencyjnych cenach. Zwłaszcza, że dzielnica jest równie atrakcyjna pod względem infrastruktury.

Pomimo, że Krzyki znajdują się wśród bogatej infrastruktury Wrocławia, to nie brakuje tutaj zieleni. Do atutów poza rozrywkami oraz bliskością szkół czy miejsc pracy, należy dopisać kontakt z naturą. To wspaniałe, że nie trzeba daleko wyjeżdżać, żeby wypocząć i się zrelaksować.

Pomimo sporego dystansu od pozostałych dzielnic Wrocławia, Psie Pole jest idealną lokalizacją dla osób, ceniących bliskość zieleni i dużą przestrzeń. Powstaje tam coraz więcej nowych inwestycji mieszkaniowych. Osoby szukające nowego mieszkania lub domu bez problemu znajdą dla siebie ciekawe oferty.

Ranking dzielnic we Wrocławiu

Najchętniej polecaną dzielnicą okazały się Krzyki. Mieszkańcy wskazywali przede wszystkim, że czują się bezpiecznie oraz panuje przyjazna atmosfera wśród mieszkańców. Następna dzielnica wysoko oceniana to Fabryczna. Na plus zaliczyć można dostępność terenów zielonych oraz miłych sąsiadów, a także infrastrukturę dla dzieci, służby komunalne oraz atrakcyjne ceny towarów i usług.

Natomiast za najczystszą, zadbaną oraz najbezpieczniejszą dzielnicę została uznana Psie Pole. A jeśli ktoś na pierwszym miejscu stawia rozrywkę, spędzanie wolnego czasu oraz lokalną ofertę handlową to z pewnością nie zawiedzie się na dzielnicy Stare Miasto. Oczywiście Śródmieście to faworyt pod względem najlepszej komunikacji oraz bliskości punktów usługowych.

Similar Posts