Porady

Montaż i serwis instalacji fotowoltaicznych – na czym to polega?

Montaż i serwis instalacji fotowoltaicznych – na czym to polega?

Prowadzenie własnego biznesu w branży OZE to w dzisiejszych czasach świetny pomysł na rozwój. Branża jest na tyle obszerna, że praktycznie każdy specjalista znajdzie potencjalnych klientów i rynek zbytu. Jeśli zamierzasz realizować montaż i serwis instalacji fotowoltaicznych u klientów, musisz mieć umowę ze sprawdzonym dostawcą urządzeń.

W branży OZE, jak w każdej innej liczy się jakość. Prowadząc własną firmę monterską
i serwisującą fotowoltaikę, musisz mieć dostęp do profesjonalnego osprzętu i narzędzi. W tym przypadku hurtownia fotowoltaiczna będzie miejscem, gdzie zaopatrzysz się we wszystko, czego potrzebujesz w trakcie realizowania montażu lub serwisu fotowoltaiki i klientów.

Instalatorzy PV – jak przebiega montaż fotowoltaiki w praktyce?

Pierwszy krok do rozpoczęcia montażu systemu fotowoltaiki u klienta to przeprowadzenie audytu energetycznego budynku. Dopiero po analizie zapotrzebowania nieruchomości na energię elektryczną, można przejść do kolejnych działań związanych z tworzeniem instalacji odnawialnych źródeł energii dla domu.

Czynności, które trzeba wykonać w trakcie realizowania zlecenia montażowego to:

  • stworzenie projektu instalacji fotowoltaicznej,
  • zakup zaopatrzenia potrzebnego do wykonania instalacji,
  • dostarczenie materiałów potrzebnych do stworzenia instalacji oraz części na miejsce montażu.

Ostatni krok to montaż modułów PV na dachu oraz podpięcie przygotowanej wcześniej instalacji elektrycznej do systemu. Jeśli działasz jako instalator paneli fotowoltaicznych, na pewno wiesz, że kompleksowość działania przekłada się na poziom zadowolenia klienta, podobnie jak wysokiej klasy podzespoły do instalacji PV.

Systemy fotowoltaiczne a osprzęt – skąd wziąć sprawdzone części?

Aby mieć pewność, że budowany system pozyskiwania energii elektrycznej z promieni słonecznych będzie działać poprawnie przez wiele lat, konieczna jest inwestycja w oryginalne i polecane podzespoły eksploatacyjne i osprzęt. W hurtowni fotowoltaicznej PVEX znajdziesz wszystkie niezbędne akcesoria i części potrzebne do przeprowadzenia montażu fotowoltaiki.

Wystarczy, że założysz konto w nowoczesnej platformie sprzedażowej B2B i wybierzesz moduły PV, sterowniki i osprzęt, które zostaną zamontowane u klienta. Pamiętaj, że im lepsze podzespoły wybierasz, tym większa szansa na utrzymanie zadowolenia klienta nawet po wielu latach eksploatacji instalacji PV.

Ile kosztują moduły w hurtowni fotowoltaicznej?

Prowadząc własną firmę monterską w zakresie systemów fotowoltaiki, zawsze warto analizować ceny modułów PV dostępnych na rynku. W hurtowni fotowoltaicznej dla ekspertów od montażu kupisz moduły w cenach na poziomie do kilkuset złotych
za pojedynczy element.

Każdego klienta warto jednak uświadomić, że fotowoltaika to inwestycja na lata. Nawet droższe moduły PV i osprzęt gwarantują realną szansę zwrotu wyłożonych środków nawet
w ciągu kilku lat eksploatacji systemu. Zanim przystąpisz do pracy, porozmawiaj z klientem
i ustal, jaki system fotowoltaiki będzie najkorzystniejszy pod względem kosztów oraz wydajności.

Similar Posts