Ogród

Jak zaaranżować ogród?

Jak zaaranżować ogród?

Zadbany i przemyślanie zaaranżowany ogród to miejsce, w którym czas płynie wolniej. Jednak od pomysłu do jego realizacji, wiedzie dość długa droga. Aranżacja ogrodu zaczyna się już od pierwszych etapów prac, czyli wyznaczenia konkretnego obszaru, który ma zostać na niego przeznaczony. Żaden z etapów nie może zostać pozostawiony kwestii przypadku, ponieważ ma wpływ na cały końcowy efekt.

Od czego powinno się rozpocząć aranżację ogrodu?

Na samym początku, gdy ogród jest tylko pustym skrawkiem ziemi, potrzebny jest pomysł. Ogrody mogą mieć różne oblicza, jednak warto by w swojej głowie je uschematyzować. Popularne od wielu lat są ogrody japońskie, angielskie czy też francuskie. Każdy z tych ogród jest inny i każdemu z nich przyświecają zupełnie inne założenia. Zdecydowanie się na jeden koncept pozwala na realizowanie swojego zamierzenia w sposób przemyślany, bez tracenia czasu.

Ziemia pod ogród powinna być najpierw odpowiednio przygotowana, najlepiej przekopana i użyźniona. Dobrym pomysłem jest wytyczenie konkretnych granic. Miejsca na skalniak, na małe źródło wody, na rabaty itp. Ten wstępny podział pozwala na realne zauważenie pewnych braków czy też nadmiarów. Ogród powinien być miejscem przemyślanym, w którym pozostaną wolne miejsca na wstawienia leżaka, na ścieżki czy też na ustawienie mebli ogrodowych. Ma on służyć wypoczynkowi, a zatem nie może być cały zagospodarowany przez kwiaty i inne rośliny.

Zaaranżowanie ogrodu w sposób przemyślany, bywa dość trudnym zadaniem. Szczególnie dla laika, który ma małe pojęcie o roślinach czy też samych koncepcjach założeń ogrodowych. Dlatego bardzo dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług profesjonalnych firm zajmujących się aranżowaniem ogrodów. Firmy te działają szybko, sprawnie i dzięki swojemu doświadczeniu potrafią przekuć pomysł zleceniodawcy, w żywą i będącą spełnieniem marzeń aranżację.

Jak uwzględniać rośliny w aranżacji?

Ogród stanowią nie tylko kwiaty, krzewy i drzewa, jednak zdecydowanie to one odgrywają w nim największą rolę. Z tego też względu należy je dobierać rozważnie, uwzględniając ich preferencje. Nie wszystkie rośliny mogą być posadzone obok siebie. Niektóre z nich niestety wzajemnie się wyniszczają, co doprowadza do stopniowego obumierania założenia ogrodowego. Dlatego przed zdecydowaniem się na wybór konkretnych roślin, należy bardzo dobrze przeanalizować ich preferencje i wzajemne oddziaływanie. Jest to kolejny powód, dla którego aranżacja ogrodów zlecona profesjonalistom, jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Takie osoby bowiem znają się na roślinach, na ich upodobaniach i w szybki sposób są w stanie dopasować takie, które będą w harmonii rosły ze sobą w jednym założeniu ogrodowym.

Aranżacja ogrodów – Firma www.greenql.pl z Poznania.

Kluczem do sukcesu w aranżacji ogrodu jest także odpowiednie oświetlenie. Wpływa ono na uwydatnienie piękna ogrodu, bardzo często światło pomaga także w swobodnym poruszaniu się po ogrodzie nocą. Dzięki lampom ogrodowym można spędzać w nim swój czas nie tylko w dzień, ale cieszyć się jego wyglądem także po zmroku.

Similar Posts