Budowa

Jak przyśpieszyć budowę domu mieszkalnego?

Najnowocześniejsze technologie budowlane pozwalają na postawienie domu w zaledwie kilka miesięcy, a nawet tygodni. I choć powoli zyskują na popularności również w Polsce, to wciąż stanowią tylko niewielki odsetek wszystkich wznoszonych budynków mieszkalnych. Budowanie metodami tradycyjnymi nie musi być jednak czasochłonne. Współczesny rynek budowlany oferuje rozwiązania, których zastosowanie znacznie przyśpiesza prace wykonywane metodą klasyczną. Stosując je, można skrócić budowę domu aż o połowę.

Najczęściej wybierane materiały do budowy domu

Decydując się na budowę domu sposobem tradycyjnym, do wyboru jest kilka materiałów. Najczęściej stosowanym jest ceramika – materiał ten posiada najdłuższą tradycję, wykorzystywany jest w budownictwie od stuleci. Innymi materiałami są beton komórkowy oraz keramzytobeton. Każdy z wymienionych materiałów posiada swoje wady i zalety. Jednak przy pomocy żadnego z nich nie wybuduje się domu w tak szybkim czasie, jak przy zastosowaniu wielkowymiarowych bloczków silikatowych. Dlaczego budowa w systemie Silka tempo to najszybszy sposób budowania domów mieszkalnych? Sprawdźmy, jakie dodatkowe zalety posiada ten produkt oraz jakimi właściwościami się odznacza.

Czym jest system Silka tempo?

Silka tempo to metoda budowania ścian z wielkoformatowych bloków silikatowych przy pomocy miniżurawi budowlanych. Dużych formatów bloczki zostały wyprodukowane celowo z myślą o przyśpieszeniu oraz zoptymalizowaniu prac murarskich. Wykonane z surowców naturalnych – z wody, piasku oraz wapna, zapobiegają pojawianiu się pleśni i grzybów. Dostępne są w trzech wariantach:

  • bloczek dużej wielkości – o wymiarach 600x240x498 mm i wadze 124 kg,
  • bloczek średniej wielkości – o wymiarach 600x240x373 mm i wadze 93 kg,
  • bloczek małej wielkości – o wymiarach 600x240x373 mm i wadze 62 kg.

Skrócony czas pracy

Dzięki zastosowaniu systemu Silka tempo czas wykonywanych prac murarskich zostaje skrócony aż o ponad 50%. Jest to jedna z największych zalet tego produktu. W odróżnieniu od budowania z użyciem małych bloczków silikatowych, prace murarskie prowadzone są za pomocą żurawi. To dzięki tym urządzeniom czas wykonywania robót znacznie się skraca. Dwóch pracowników posługujących się żurawiem jest w stanie w ciągu jednego dnia wymurować z bloczków wielkoformatowych 50 m2 ściany – trzy razy więcej niż za pomocą rąk i przy użyciu małych bloczków. Warto dodać, że budowanie za pomocą wielkoformatowych bloczków sylikatowych jest nie tylko szybsze, ale także bardziej komfortowe dla pracowników.

Duża przyczepność i dokładne wymiary

Optymalizacja czasu pracy wynika nie tylko z konieczności zastosowania żurawi w związku z dużym formatem bloczków. Bloczki silikatowe cechuje duża przyczepność, dzięki czemu zaprawa szybciej się wiąże. Posiadają one również dokładne wymiary. Dokładność pomiarowa sprawia, że ściany są idealnie równe. Dzięki temu murowanie staje się nie tylko łatwiejsze do wykonania, nie wymaga także dużej ilości poprawek. Wymienione cechy produktu znacznie przyczyniają się do przyśpieszenia prowadzonych prac.

Wytrzymałość materiału – najwyższa

Kolejną ważną cechą bloczków silikatowych jest ich wytrzymałość na ściskanie. Jest ona najwyższa wśród materiałów, które stosuje się do budowy domu. Wynosi do 25 N/mm2. Dzięki wyjątkowej wytrzymałości bloczki sylikatowe nie potrzebują dodatkowych wzmocnień na słupach czy w narożnikach przy wykuszach – brak konieczności zastosowania wsporników również sprawia, że czas realizacji inwestycji przebiega szybciej.

Oszczędność pieniędzy

Budowanie w systemie Silka tempo znacznie przyśpiesza budowę domów mieszkalnych, pozwalając przy tym oszczędzić spore nakłady finansowe. Przyjmuje się, że połowa kosztów przeznaczonych na budowę domu to koszty pracownicze. Budowanie w systemie Silka tempo pozwala na znaczne ich obniżenie. Warto także podkreślić, że bloczki silikatowe odporne są na mróz i ogień. Ponadto posiadają bardzo dobre właściwości termoizolacyjne i akustyczne, które również przyczyniają się do kolejnych oszczędności. Budując w systemie Silka tempo, cała inwestycja może być tańsza nawet o 30%.

Mieszkaj ekologicznie!

Decydując się na budowę domu przy użyciu wielkowymiarowych bloczków silikatowych, skraca się czas realizacji inwestycji o ponad połowę, zmniejsza koszt inwestycji nawet o 30%, a przy tym powstający dom jest nie tylko dobrze wyciszony i wytrzymały, ale także ekologiczny. W związku z tym, że bloczki silikatowe powstają w całości na bazie naturalnych surowców należą do najzdrowszych materiałów stosowanych w budownictwie. Nie uwalniają szkodliwych substancji, nie skażają gleby oraz powietrza. Można je także poddawać całkowitemu recyklingowi.

Zastosowanie systemowych bloczków Silka tempo to bardzo korzystny wybór pod wieloma względami. Jest dobrą alternatywą dla tradycyjnego budownictwa. Rozwiązanie jest ekonomiczne, skraca czas budowy domu oraz zapewnia najwyższą jakość materiału. Bloczki silikatowe znaleźć można w atrakcyjnej cenie pod poniższym linkiem:

https://www.realbud.com/pl/silikaty-70

Similar Posts