Porady

Chemia z Niemiec – dlaczego jest najlepsza?

Chemia z Niemiec – dlaczego jest najlepsza?

Od kilku lat spotykamy się z powszechnym założeniem, że detergenty produkowane w Niemczech są lepszej jakości, niż te które możemy dostać w Polsce. Pomimo tego, że pochodzą od tych samych marek. Gdy przeanalizujemy etykiety artykułów dostępnych w hurtowni chemicznej w Niemczech okazuje się, że rzeczywiście różnią się one składem. Dlaczego tak się dzieje i z czego wynika ta różnica? Podpowiadamy!

Hurtownia chemiczna z perspektywy producentów

Producenci chemii gospodarczej twierdzą, że detergenty produkowane w Polsce są tak samo skuteczne, jak te, które można dostać w sklepach zachodnich sąsiadów. Uważają również, że różnice w składzie produktów wynikają z wyników badań marketingowych. Badania tego rodzaju dotyczą upodobań i nawyków klientów danej narodowości. Producenci, których artykuły możemy dostać w hurtowni chemicznej np. roem.pl stawiają m.in. na takie właściwości jak intensywność zapachu preferowanego przez konsumentów, ilość dozowanego produktu przy jednym użyciu czy odpowiednia wielkość kapsułek. Na podstawie badań podają zatem produkt konkretnej grupie docelowej.

Zdaniem specjalistów

Różnicami w składzie detergentów zainteresowali się również badacze, którzy niestety potwierdzili większą skuteczność chemii niemieckiej. Przykładowo płyn do mycia naczyń tej samej marki zakupiony w niemieckim sklepie posiada w składzie większą zawartość środków powierzchniowo czynnych, ułatwiających usuwanie zabrudzeń. Podobnie dzieje się w przypadku zamawianych z hurtowni chemicznej proszków do prania. Mają one większą zawartość zeolitów, odpowiedzialnych m.in. powstawanie w czasie prania nierozpuszczalnych w wodzie mydeł metalicznych. Warto również wspomnieć o odplamiaczach do tkanin, które w polskiej wersji zawierają mniej substancji rozjaśniających.

Dodatkowo produkty niemieckie są często gęstsze, dzięki czemu można dozować ich mniej, a przez to są bardziej wydajne. Różnice potwierdzają również konsumenci, którzy widzą znaczną różnicę w użytkowaniu niemieckich i polskich detergentów. Co ciekawe, w niemieckich produktach dokładnie opisywane są kompozycje zapachowe, natomiast w polskich często są pomijane. W szczególności nie odpowiada to alergikom, którzy często są uczelni na niektóre substancje zapachowe obecnie w chemii gospodarczej. Wybierając niemieckie produkty w hurtowniach gospodarczych stawiamy zatem na jakość oraz wydajność w użytkowaniu.

Similar Posts