Dekoracje

Abstrakcja w wystroju, czyli fototapeta inna niż wszystkie

fototapeta abstrakcja retro

W tym artykule będziemy oswajać abstrakcję z pomocą specjalisty od aranżacji wnętrz z Redro.pl. Pokażemy Wam, że oryginalne i zaskakujące wzory na ścianach to znakomity sposób, by ożywić dotychczasową stylizację i nadać jej charakteru. Nie tylko malownicze pejzaże i kwiatowe ornamenty dają nam takie możliwości. Jeśli lubimy niebanalne rozwiązania, właśnie tutaj znajdziemy mnóstwo zachwycających propozycji, o których do tej pory być może nie mieliśmy pojęcia.

Jeśli zależy nam na tym, by całkowicie odmienić naszą aranżację, wówczas najlepszym rozwiązaniem okaże się wielkoformatowa ozdoba, czyli fototapeta. Abstrakcja z kolei to niezwykle wyrazista propozycja, która nawet monotonną i niewyróżniającą się przestrzeń w mgnieniu oka przekształci w naprawdę wyjątkowe miejsce. Spieszymy z wyjaśnieniem, że nie musimy być znawcami ani koneserami sztuki, by zdecydować się na taką dekorację mieszkania. Oto, co powiedział nam specjalista z Redro.pl:

Obok bardzo ekstrawaganckich propozycji, które rzeczywiście przypominają dzieła współczesnych artystów, przygotowałem także rozwiązania w formie eleganckich deseni, efektownych złudzeń optycznych i barwnych kolaży, dlatego z pewnością każdy wybierze coś dla siebie z tego wachlarza możliwości. 

Artystyczne plamy

fototapeta abstrakcja salon

Jako pierwszą weźmiemy pod lupę fototapetę, która jest najbardziej ekstrawagancka i odważna. Jeśli bliska nam jest technika action paintingu i kochamy malarskie dzieła stworzone właśnie w ten sposób, taki wzór ściennej dekoracji z pewnością przypadnie nam do gustu. Rozlane, a raczej ekspresyjnie rozchlapane plamy farby, które pokrywają całą powierzchnię ściany, sprawią, że dotychczasowy salon zmieni się o 180 stopni. Należy jednak podkreślić, że jest to rozwiązanie, które nie sprawdzi się w każdym wystroju. Jest to propozycja przede wszystkim do minimalistycznych bądź industrialnych wnętrz o dużym metrażu. Taka forma wymaga odpowiedniej przestrzeni, by w pełni się zaprezentować. Istotny jest także dobór kolorystyki. Ciekawy efekt uzyskamy, gdy kolorowe smugi farby znajdą odzwierciedlenie w wystroju pokoju – na przykład w odcieniu dywanu, zasłon czy ozdobnych poduszek na sofie.

Zjawiskowe złudzenia

fototapeta liquid marble

W sytuacji, gdy dysponujemy niewielkim metrażem, warto postawić na takie przedstawienie, które nie tylko udekoruje wystrój, ale zmieni także jego postrzeganie. Znakomitym rozwiązaniem jest przestrzenna fototapeta – abstrakcja 3d w formie optycznych złudzeń. By uzmysłowić sobie, o jakich wzorach mówię, najlepiej sprawdzić w Internecie dzieła sztuki wywodzące się z op-artu. Jest to bowiem świetne źródło inspiracji. Taka mieniąca się w oczach, falująca lub wirująca kompozycja, wprowadzi do pomieszczenia iluzję dodatkowej głębi, dzięki czemu pokój od razu będzie sprawiał wrażenie większego, niż jest w rzeczywistości. – wyjaśnił nam specjalista.

Pozostając w temacie optycznych złudzeń, warto przywołać jeszcze jeden wzór, który w tym roku cieszy się bardzo dużą popularnością. Jest to Liquid Marble, czyli przedstawienie imitujące płynny marmur. Nasza propozycja na wykorzystanie takiego akcentu dekoracyjnego to fototapeta do kuchni. Abstrakcja w mocno wyrazistych kolorach ożywi monotonną przestrzeń i nada smaku dotychczasowej stylizacji.

Eleganckie desenie

fototapeta abstrakcja geometria

Pod nazwą abstrakcji kryje się wszystko, co nie jest odzwierciedleniem rzeczywistości. Są to więc nie tylko nowoczesne malarskie kompozycje, ale także różnego rodzaju desenie. I właśnie desenie są znakomitą propozycją dla osób, które szukają czegoś stylowego, ale jednocześnie umiarkowanie ekstrawaganckiego. Choć do głowy mogą nam przychodzić w pierwszej kolejności paski, groszki czy pepita, możliwości jest znacznie, znacznie więcej. Warto podkreślić, że wśród takich rozwiązań znajdują się także przestrzenne kompozycje i najlepszym przykładem są wzory składające się na przykład z sześcianów. W zależności od tego, jaka kolorystyka dominuje w naszym pomieszczeniu, powinniśmy dobrać taką fototapetę, która będzie korespondować z całym wystrojem. Ekspert ma dla nas jeszcze jedną propozycję:

Szczególne miejsce wśród najrozmaitszych deseni zajmują wzory w złotym kolorze. Taki akcent pomoże nam urozmaicić wystrój w stylu glamour lub przełamać ascetyczny charakter minimalistycznie urządzonego pokoju. Jeśli zdecydujemy się na taką ozdobę, wówczas spokojnie możemy zrezygnować z jakichkolwiek innych dekoracyjnych elementów. Niech taka fototapeta gra główną rolę w pokoju. 

Kolorowy miszmasz

fototapeta abstrakcja kolor

Ostatnią propozycją specjalisty od aranżacji wnętrz jest wzór, który nawiązuje do modnego w tym roku stylu maksymalistycznego. Jest to styl, który łączy ze sobą odmienne desenie, estetyki i materiały, które wydają się całkowicie do siebie nie pasować. Swoisty przepych i natłok wszystkiego sprawia, że takie aranżacje zaskakująco efektownie się prezentują. I właśnie w takim wystroju doskonale sprawdzi się nasza ostatnia fototapeta. Abstrakcja nawiązująca do formy kolażu lub patchworku pozwoli nam wprowadzić do pomieszczenia tak wyrazisty akcent dekoracyjny, że nie będzie można oderwać od niego wzroku. Choć przedstawienie to będzie pasować do wspomnianego przed chwilą stylu, śmiało możemy po niego sięgnąć także wtedy, gdy szukamy pomysłu na ożywienie minimalistycznego wnętrza. Taki wzór będzie wymagał od nas trochę odwagi, ale gwarantujemy, że dzięki niemu zwykłe mieszkanie zamieni się w niepowtarzalną przestrzeń!

Nietuzinkowy wystrój to najlepszy pomysł na to, by cieszyć się unikalnym klimatem w naszym mieszkaniu. Spektakularna fototapeta sprawi, że w mgnieniu oka nadamy przestrzeni charakteru, a stylizacja jakich wiele przeistoczy się w aranżację na najwyższym poziomie.

Similar Posts