Projektowanie

Salon w stylu loftowym – jakie lampy dopełnią tej wyjątkowej aranżacji?

Wśród propozycji na aranżacje salonu nie wychodzi z mody styl loftowy. Ten, który prezentuje nowoczesne wydanie, przestronność, pewną dozę surowości z miejscem na dekoracyjne akcenty. Loftowe wnętrza mają w sobie charakter poprzemysłowych budynków, są przy tym bardzo precyzyjnie zaplanowane, nie ma tu miejsca na przypadek i niedopasowane elementy.

Trudno zatem dziwić się uwielbieniu do loftów. Jak jednak dopełnić produktami oświetleniowymi ten charakterystyczny i wyrazisty styl w salonie? Czas to sprawdzić!

Salon w stylu loftowym – czym się charakteryzuje?

Salon, który ma być urządzony w stylu loftowym, powinien być przede wszystkim przestronny. Nie oznacza to, że w niewielkim mieszkaniu nie mamy szans na taką aranżację. Nawet ograniczone metrażem pomieszczenia da się urządzić w taki sposób – powiększoną przestrzeń uzyskamy np. wyburzając ściany działowe, otwierając salonowe wnętrze i pozbawiając go zbędnych ograniczeń.

W loftowym salonie doskonale zaprezentują się surowe materiały, dlatego pozostawione fragmenty ceglanej ściany lub wybór materiałów wykończeniowych, które ją imitują, będzie świetnym rozwiązaniem.

Loft uwielbia drewno, metal, ale i szkło. To materiały, które nadają zarówno charakteru, jak i lekkości – oczywiście w odpowiednim połączeniu. To wszystko zaś wymaga podkreślenia i zaakcentowania za pomocą lamp. Nie zapominamy także o tym, że oświetlenie spełnia funkcje praktyczne, bez niego ani rusz!

Lampy, które sprawdzą się w salonie loftowym

Zacznijmy od podziału salonu na poszczególne strefy. Oświetlenie musi być zróżnicowane, dopasowane do funkcjonalności konkretnych miejsc. Nie można zapominać o instalacji lamp sufitowych, które spełnią rolę oświetlenia głównego. Do tego lampy montowane bocznie – jako światło zadaniowe, na koniec zaś produkty oświetleniowe, które będą dekoracją. Ciekawe propozycje, które doskonale sprawdzą się w salonie loftowym, można znaleźć na stronie https://lightplus.pl/.

Przyjrzyjmy się punktowym źródłom światła, których LED-owe wnętrze zostaje ukryte w minimalistycznej, czarnej oprawie z metalu. Mogą to być także zainstalowane zarówno na suficie, jak i na ścianach szyny z ruchomymi reflektorkami. Oświetlenie szynowe idealnie się komponuje z loftowym salonem, bo jest proste, nowoczesne, charakterystyczne, utrzymane w barwach pasujących do loftów, a przy tym wysoce użyteczne.

Nie strońmy od pojedynczych lamp wiszących, zwisających na długich kablach, które wieńczą kształtne i duże żarówki, niekoniecznie opatrzone kloszami. Natomiast jako oświetlenie dekoracyjne możemy wybrać nowoczesne kinkiety lub lampy podłogowe – zarówno te klasyczne, jak i na wysięgniku.

Nie tylko czarne lampy

W loftowym salonie doskonale odnajdują się czarne lampy, ale nie tylko. Taką aranżację możemy uzupełnić o ciepłe odcienie drewna, białe akcenty widoczne w niewielkich oprawach oświetleniowych, a także o złote czy miedziane klosze osłaniające żarówki. Jeśli zaś loftowi chcemy dodać nieco wyrafinowania, a nawet nuty glamour, postawmy na połączenie błyszczącego metalu i szklanych elementów, które pięknie mienią się zarówno w świetle dziennym, jak i sztucznym.

Salon w stylu loftowym potrafi zachwycić w każdym calu! Pokochamy go za charakter, przestronność i niepowtarzalny klimat. Jeśli skorzystamy z powyższych wskazówek, bez problemu dobierzemy lampy, które będą funkcjonalnym akcentem i sprawią, że salon pokochają najbardziej wymagający domownicy. Czas wybrać się na zakupy!

Artykuł partnera.

Similar Posts