Budowa

Co wpływa na cennik usług dźwigowych?

Co wpływa na cennik usług dźwigowych?

Usługi dźwigowe są bardzo popularnym rodzajem usług w branży budowlanej. Dźwigi można jednak stosować przy wielu różnych zadaniach, które nie są związane z budowlanką. Firmy, które oferują tego typu usługi, bardzo często spotykają się z pytaniami dlaczego cennik usług dźwigowych nie jest prezentowany na stronie internetowej. Dziś postaramy się odpowiedzieć na to pytanie i przedstawić co wpływa na ceny usług dźwigowych.

Usługi dźwigowe i dźwigi

Dźwigi i żurawie mogą być wykorzystywane przy różnego rodzaju pracach. Nie jest to wbrew pozorom wąska specjalizacja, dlatego bardzo ciężko o stały cennik usług dźwigowych. Wiele usług wydaje się być podobnych, ale różnią je ważne elementy, które laikowi nie zawsze przyjdą na myśl. Właśnie dlatego ceny ustalane są indywidualnie dla każdego zlecenia, by przy wycenie wziąć pod uwagę wszystkie niezbędne elementy i aspekty związane z realizacją zadania.

Tak, jak zróżnicowane są modele i parametry dźwigów, tak i rodzaje usług różnią się między sobą. Nawet przy usilnych staraniach, ciężko wypracować uniwersalny cennik usług.

Sprawdź usługi dźwigowe: https://www.podnosimy.pl/uslugi-dzwigowe/

Od czego więc zależy cennik usług dźwigowych?

Na koszty wynajęcia dźwigu wpływ ma kilka zasadniczych czynników. Przede wszystkim pierwszoplanową rolę odgrywa rodzaj dźwigu i jego parametry. W zależności od tego jakie właściwości dźwigu będą potrzebne (zasięg, udźwig, itp.) – cena będzie się zmieniać. Zastosowanie większego dźwigu w naturalny sposób wpłynie na wyższe koszty wynajmu maszyny.

Bardzo ważna jest lokalizacja prac oraz czas trwania zlecenia. Im większa odległość, na którą dźwig musi dojechać, tym większa będzie cena usług dźwigowych. Odległość wpływa na koszty dojazdu maszyny. Istotny jest również okres czasu, na jaki wynajęto dźwig z operatorem. Im dłuższe zlecenie, tym większe koszty, aczkolwiek niektóre firmy przy długofalowej współpracy oferują korzystne dla klienta podejście do wyceny zlecenia.

Rodzaj przenoszonego ładunku także odgrywa ważną rolę przy wycenie wynajmu dźwigów. Niektóre firmy realizują takie usługi jak transport wielkogabarytowych silników samolotowych, które warte są po kilkanaście milionów złotych. Zdarzają się także zlecenia na transport maszyn i urządzeń wartych kilkaset tysięcy złotych. W takim przypadku wartość ładunku wpływa na cennik usług dźwigowych, ponieważ firmy muszą się odpowiednio zabezpieczyć, a poza tym obchodzenie się z tak kosztownym ładunkiem wymaga dodatkowych procedur, a nawet zastosowania dodatkowych maszyn czy urządzeń.

Czy wspomnieliśmy już o stopniu trudności realizowanego zlecenia? To również ma wpływ na cenę wynajmu dźwigu. Jeśli przy realizacji zadania wymagane są specjalistyczne techniki, niecodzienne manewry czy zlecenie realizowane jest w bardzo trudnych okolicznościach, w trudnym terenie – cena usługi będzie wyższa.

Aby poznać koszty wynajęcia dźwigu i realizacji usług, najlepiej skontaktować się z firmą oferującą usługi dźwigowe i ustalić wszystko indywidualnie.

Źródło: https://www.podnosimy.pl/news/cennik-uslug-dzwigowych/

Similar Posts