Meble

Jak zaoszczędzić miejsce w sypialni?

Jak zaoszczędzić miejsce w sypialni?

Wielka sypialnia z wyjściem na balkon lub taras to marzenie wielu. Najczęściej jednak musimy cieszyć się tym, co mamy i jest to sypialnia przeciętnych lub małych rozmiarów. Nie warto jednak martwić się skromnym metrażem. Jeśli dobrze wykorzystasz przestrzeń, Twoja sypialnia będzie nie tylko funkcjonalna, ale również piękna jak z katalogu!

Dobrze zaplanuj aranżację

Wiele pomieszczeń umeblowanych jest z przypadku, co wpływa na wygląd pomieszczenia, a także jego funkcjonalność. Odradzamy kupowanie mebli pod wpływem impulsu, podczas zakupów w sklepie meblowym. Zastanów się i zaplanuj przestrzeń w taki sposób, by sypialnia była funkcjonalna i estetyczna.

Zrezygnuj z komód i stolików – postaw na szafę

Im więcej mebli, tym mniej wolnej przestrzeni. Popularnym rozwiązaniem w małej sypialni jest łóżko i szafa z drzwiami przesuwnymi. Tego rodzaju szafy możesz zobaczyć na stronie https://www.komandor.pl/meble/szafy-przesuwne. Jeśli zdecydujesz się na szafę i łóżko jako jedyne główne elementy, sypialnia będzie wyglądała schludnie. Dodatkowo możesz powiesić na ścianie półki na książki i drobiazgi. Jeśli chodzi o pozostałe rzeczy: pojemna szafa zmieści wszystko!

Jaką szafę do sypialni wybrać?

Wybór szafy do sypialni jest istotny, ponieważ będzie to główny element pomieszczenia, poza łóżkiem. Jeśli pokój jest za mały, by wybrać prostą szafę odpowiedniej wielkości, postaw na szafę narożną. Szafy narożnikowe są bardzo pojemne, a jednocześnie zajmują mniej miejsca. Możesz znaleźć je na stronie https://www.komandor.pl/meble/szafy-narozne. Dzięki szafie narożnej zagospodarujesz przestrzeń, której nie da się wykorzystać.

Zarówno szafy narożnikowe, jak i proste to najczęściej szafy na wymiar. Oprócz wielkości i wyglądu szafy możesz również wybrać rozkład półek i wieszaków wewnątrz. To bardzo ważna kwestia! Dopasuj rozkład szafy do rzeczy, które chcesz w niej przechowywać. Dla przykładu, jeśli potrzebujesz schowka na odkurzacz lub pościel, przyda Ci się wolna przestrzeń. Jeśli zdecydujesz się na szafę z samymi półkami, część rzeczy może się po prostu nie zmieścić.

Dlaczego wybór szafy do sypialni jest istotny?

Dom lub mieszkanie powinno być azylem. Wszyscy chcemy czuć się dobrze we własnej sypialni, stąd ważne jest połączenie funkcjonalności z estetyką. Szafy są na tyle duże, że zawsze będą stanowiły główny element pomieszczenia: szczegół, na który za każdym razem zwrócisz uwagę. Z tego względu dobrze jest zadbać o odpowiednią kompozycję mebli.

Pojemna szafa w sypialni prawdopodobnie będzie często używana, stąd ważne jest zaplanowanie wnętrza szafy.

  • Na samej górze powinny znajdować się półki na rzeczy, z których nie korzystamy na co dzień.

  • Zadbaj o odpowiednią ilość wieszaków, by z łatwością pomieścić wszystkie ubrania.

  • Na dole jest idealne miejsce do rozplanowania szafek na buty, czy przestrzeni na odkurzacz lub inne urządzenia gospodarcze.

Odpowiednie zaplanowanie wyglądu szafy i rozkładu jej wnętrza zapewni Ci wygodę i poczucie komfortu. Zobacz inspiracje na stronie https://www.komandor.pl i zaplanuj sypialnię swoich marzeń!

Similar Posts